Eesti suurim noorte filmifestival tuleb taas!

2018. aasta Rakvere Gümnaasiumi filmifestival saab alguse järgmise aasta 5. veebruaril ning kulmineerub 10. veebruari õhtul toimuva finaaliga. Alates 1. juunist on aga kõigil noortel filmitegijatel võimalus enda film juba festivalile esitada.

Nagu eelnevatel aastatel,  jagatakse filmid ka sel aastal kahte kategooriasse – kuni 19-aastased õpilased ning kuni 26-aastased tudengid. Osalejate kuni 15-minutilisi lühifilme oodatakse 1. detsembri südaööni. Samuti on ka sel aastal festivalile oodatud võõrkeelsed filmid, kuid sel juhul peavad filmidel olema eestikeelsed subtiitrid.

Seejärel hindab saadetud filme eelžürii, kelle valiku põhjal pääseb finaali mõlemast kategooriast viis filmi.

Filmifestivali korraldamist jätkab eelmisel aastal sellega alustanud Eleriin Miilman ning uue peakorraldajana võtab koha tema kõrval sisse Mona-Liis Lipp. Mõlemad peakorraldajad kutsuvad noori üles filme esitama. „Kui kellelgi pole veel ühtki filmi valmis, mida festivalile saata, siis on minu arvates suvi kõige ideaalsem aeg sõpradega kohtumiseks ja ühe vahva linateose meisterdamiseks,“ ütles Miilman. Vihje tulevase filmifestivali teema kohta andis Mona-Liis: „Järgmine aasta on teadupärast Eesti Vabariigi juubeliaasta ja seoses sellega ehime ka meie filmifestivali finaalürituse just Eesti inimestega.”

Tegemist on Eesti suurima noortelt noortele korraldatava filmifestivaliga samalaadsete seas. Festivali juured ulatuvad 2000ndatesse aastatesse, aga täpset algusaega määrata on keeruline. Läbi aastate on seda korraldanud Rakvere Gümnaasiumi õpilased ning algsest tagasihoidlikust filmiõhtust on välja kasvanud vabariiklik filmifestival. Eesmärgiks on julgustada noori filme tegema ja oma oskusi arendama, ning muidugi anda tehtud tööle žürii poolt tagasisidet hinnangute ning kommentaaride näol.

2017. aasta filmifestivalile esitati kokku 31 noorte poolt loodud filmi, mis on kõigi aegade rekord. Õpilaskategooria parimaks valiti “Raisatud miilid”, autoriks Meel Paliale. Tudengikategooria tunnustati parimaks “Naine on süüdi”, autoriks Sandra Kartau.

Rohkem infot filmifestivali kohta, ja kuidas ning kuhu oma film saata, leiad Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali kodulehelt (filmifestival.eu) ning teiste sotsiaalmeedia kanalite kaudu.

Foto: Virumaa Teataja


 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu